CQI-12

CQI-12 Ocena Procesu Nanoszenia Powłok

W wielu firmach produkcyjnych z branży motoryzacyjnej wytwarzających wyroby w procesach specjalnych, obowiązkowe jest stosowanie wytycznych zawartych w podręczniku CQI-12. Wymagają tego m.in. tacy klienci jak Ford, General Motors czy Stellantis (FCA).

Analiza Ryzyka - ilustracja zakładu produkującego auta

Analiza Ryzyka i Szans w odniesieniu do wymagań IATF

Analiza ryzyka i szans to zdefiniowane działania, które mają na celu osiągnięcie lepszego rezultatu przedsiębiorstwa. Należy też pamiętać, aby odpowiednio je integrować w systemie zarządzania jakością w odniesieniu do danych procesów biznesowych.

Analiza Systemów Pomiarowych

Analiza Systemów Pomiarowych

Przeprowadzanie analizy systemów pomiarowych jest wymagane wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są dane pomiarowe. W motoryzacji wykorzystuje się głównie dwa podręczniki referencyjne opublikowane przez organizację AIAG oraz VDA.

praca zespołowa

Praca zespołowa, a efektywne rozwiązywanie problemów

Podobnie jak w grach zespołowych, tak samo w trakcie rozwiązywania problemów bez odpowiedniego zespołu posiadającego odpowiednie umiejętności, nie będziemy w stanie przejść w danym czasie przez cały proces analizy - a w najlepszym razie będzie on bardzo utrudniony.

core tools - MSA, FEMA, PPAP, SPC, APQP

Core tools – kluczowe narzędzia w automotive

Core tools’y są uznawane za standard w całym przemyśle motoryzacyjnym. Są podstawowymi elementami składowymi systemu zarządzania jakością, który jest gwarantem produkowania zgodnych jakościowo komponentów dostarczanych na czas do danego klienta.

Raport 8D - Audyt Zamykający - zakład produkujący samochody

Raport 8D – Audyt Zamykający

Ostatnim krokiem, jaki jest przeprowadzany podczas rozwiązywania problemu przy użyciu metodologii 8D, jest krok D8. Odnosi się on do uznania wkładu zespołu. Jednym z etapów jakie można do niego przypisać jest Audyt Zamykający dający pewność skutecznego przeprowadzenia analizy.