VDA 2 - wydanie 2020 zatwierdzenie części do produkcji

VDA 2 – Zatwierdzanie części do produkcji

Zatwierdzanie części do produkcji zgodnie z VDA 2 jest kluczowym elementem zapewnienia jakości w przemyśle motoryzacyjnym. Dokument ten, opracowany przez niemiecką organizację VDA, ma na celu standaryzację procesu zatwierdzania produkcji i wyrobów.

przeróbka a naprawa - jakie są różnice

Przeróbka a Naprawa – Jakie są różnice?

W świecie przemysłu i produkcji, kwestie związane z jakością produktów i ich zgodnością z normami są niezwykle istotne. Zdarza się, że gotowe wyroby wymagają modyfikacji lub naprawy, aby spełniać określone wymagania klientów. W takich przypadkach organizacje stają przed wyborem: przeróbka czy naprawa?

Audyt LPA jako kluczowy element kultury organizacji

Audyt LPA jako kluczowy element kultury organizacji

Audyt LPA jest istotnym czynnikiem dojrzałości organizacji. Pozwala na wczesną detekcję problemów, samoocenę oraz zdefiniowanie odpowiedniego planu działań. Jest on także istotnym elementem w podnoszeniu świadomości kultury organizacji.

Formel Q - zdjęcie do artykułu

Formel Q – Podstawowe wymaganie przy współpracy z klientem VW

Formel Q-Konkret stanowi podstawowe porozumienie jakościowe pomiędzy Grupą VW, a organizacją. Dokument ten powinien być traktowany również jako część wymagań do spełniania już od chwili zapytania ofertowego, w zakresie nie tylko jakości ale również terminowości, porozumienia finansowego oraz dwustronnej komunikacji.