gage R&R

Gage R&R – co to jest i dlaczego jest tak ważne przy walidacji pomiarów?

Gage R&R jest metodą stosowana w przemyśle do oceny systemów pomiarowych. Polega na zbadaniu powtarzalności pomiarów dokonywanych przez różnych kontrolerów i przy użyciu różnych urządzeń pomiarowych. W ten sposób można określić, jakie czynniki wpływają na wyniki pomiarów i jak je poprawić, aby uzyskać bardziej wiarygodne wyniki.

Error Proofing - testowanie na produkcji

Error proofing vs. Mistake proofing

Error proofing (EP) i Mistake proofing (MP) to techniki stosowane w celu minimalizacji błędów w procesach produkcyjnych. Ich głównym celem jest wykrywanie i eliminacja błędów w początkowych etapach procesu, zanim wpłyną one na jakość końcowego wyrobu gotowego.

Plan Kontroli produkcji przedseryjnej

Plan Kontroli produkcji przedseryjnej

Podczas wdrażania nowych projektów jednym w wymagań standardu IATF jest wdrożenie Planu Kontroli produkcji przedseryjnej. Jego głównym celem jest zwiększenie zabezpieczenia jakościowego dla dostarczanego wyrobu poprzez zagęszczenie siatki kontroli.

VDA MLA zakład produkujący części do motoryzacji

VDA MLA – Jakie są korzyści zastosowania Oceny Poziomów Dojrzałości w motoryzacji?

Branża motoryzacyjna jest jedną z najbardziej konkurencyjnych i wymagających gałęzi przemysłu na świecie. Aby utrzymać przewagę i sprostać wymaganiom klientów, firmy muszą nieustannie dążyć do podnoszenia jakości i wydajności produkowanych wyrobów. Jednym ze skutecznych sposobów osiągnięcia tych celów jest wdrożenie Oceny Poziomu Dojrzałości wg. podręcznika VDA MLA.

Yard Hold

Wszystko co musisz wiedzieć o Yard Hold

Yard Hold jest jednym z narzędzi eskalacyjnych stosowanym przez niektórych klientów w branży automotive. Może stanowić wiele problemów z punktu widzenia obciążeń kosztowych, utraty satysfakcji klienta oraz reputacji. Z tego powodu warto wiedzieć jak nim zarządzać.

LPA audyt

Jakie korzyści daje przeprowadzanie audytu LPA kierownictwu

Przeprowadzanie audytów warstwowych (en. LPA – Layered Process Audit) jest istotnym elementem dojrzałości funkcjonowania organizacji. Dodatkowo przynosi on wiele korzyści kierownictwu, które ma możliwość lepszego poznania procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie.

Raport A3 - zebranie zespołu

Raport A3 – Kompendium Wiedzy

Raport A3 jest narzędziem jakościowym, który został rozpowszechniony w zakładach produkcyjnych Toyoty. Dzięki przedstawieniu wszystkich informacji poprzez prostą i spójną strukturę został on także doceniony przez inne przedsiębiorstwa.