Szkolenie CQI-12 – agenda:
1. Specyficzne wymagania klienta oraz IATF16949:2016 w odniesieniu do CQI
2. Rodzina norm CQI, charakterystyka procesów specjalnych
3. Ogólne wymagania dotyczące CQI-12
4. Kompetencje audytorów
5. Ocena głównych aspektów
6. Omówienie normy CQI-12:
- Odpowiedzialność Personelu i Planowanie jakości
- Odpowiedzialność za magazyn i obrót materiałowy
- Job Audit: Audyt wyrobu
- Omówienie tabel procesowych
Adresaci szkolenia:
- Kadra zarządzająca:
- Dyrektorzy
- Kierownicy
- Liderzy obszarów
- Kadra specjalistyczna:
- Inżynierowie Procesu
- Specjaliści Jakości
- Kontrolerzy Jakości
- Specjaliści Utrzymania Ruchu
- Bezpośredni kontakt z klientem
Prześlij zgłoszenie
Program szkolenia
Automotive Quality Solutions
Korzyści dla przedsiębiorstwa:
- Zdobycie wiedzy z zakresu poprawnej i samodzielnej oceny procesu nanoszenia powłok
- Audytowanie zgodnie z wymaganiami AIAG CQI-12
- Zarządzanie dokumentacją procesową, jakościową, zmianami w procesie nanoszenia powłok
- Zapewnienie poprawnego nadzorowania maszyn i ich części w odniesieniu do utrzymania płynności procesu produkcyjnego
- Zrozumienie wymagań i standardów – Uczestnik po ukończeniu szkolenia pozna wymagania i standardy AIAG związanych z oceną procesu nanoszenia powłok. Będzie prawidłowo interpretował procedury, techniki i narzędzia stosowanych w ocenie jakości procesu nanoszenia powłok
- Skuteczna ocena jakości procesu – Szkolenie umożliwi uczestnikowi naukę skutecznej oceny jakości procesu nanoszenia powłok w oparciu o wytyczne CQI-12 AIAG. Będzie w stanie identyfikować potencjalne problemy, defekty, odchylenia od standardów oraz określać działania korygujące i zapobiegawcze.
- Minimalizacja ryzyka jakościowego – Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie w stanie minimalizować ryzyko jakościowe związane z procesem nanoszenia powłok. Dzięki zdobytym umiejętnościom oceny procesu, będzie w stanie wychwycić potencjalne niezgodności i błędy, co przyczyni się do poprawy jakości produktów oraz redukcji kosztów związanych z reklamacjami i naprawami.
- Poprawa efektywności procesu – Szkolenie pozwoli uczestnikowi na identyfikację obszarów do poprawy i optymalizacji procesu nanoszenia powłok. Będzie mógł wprowadzać innowacje, nowe technologie i praktyki, które zwiększą efektywność procesu, skrócą czas cyklu oraz obniżą koszty produkcji.
- Doskonalenie umiejętności technicznych – Uczestnik szkolenia będzie doskonalił swoje umiejętności techniczne związane z oceną procesu nanoszenia powłok. Pozna nowe metody pomiarowe, techniki inspekcji, narzędzia analizy danych oraz sposoby interpretacji wyników.
- Zgodność z wymaganiami branżowymi – Ukończenie szkolenia umożliwia uczestnikowi zgodność z wymaganiami branżowymi i spełnienie standardów jakościowych obowiązujących w przemyśle. Posiadanie odpowiednich umiejętności i wiedzy w zakresie oceny procesu nanoszenia powłok daje firmie konkurencyjną przewagę.
- Zwiększenie zaufania klientów – odpowiednia znajomość procesów lakierniczych przyczynia się do zwiększenia zaufania klientów i partnerów biznesowych. Klienci będą mieć pewność, że firma przestrzega wysokich standardów jakości w procesie nanoszenia powłok, co przekłada się na satysfakcję klienta i lojalność.
Daty szkoleń otwartych:
22.09.2023 – otwarte szkolenie online
Automotive Quality Solutions
Czas trwania / Cena:
Cena:
1250,00 zł netto / 1537,5 zł brutto. Dla każdego następnego uczestnika z tej samej firmy – 10% rabatu. Płatność realizowana do 30 dni po przeprowadzonym szkoleniu.
Odnośnie ceny dla szkoleń zamkniętych, które organizowane są bezpośrednio u klienta oraz zdalnie uprzejmie prosimy o kontakt z biurem.
Na życzenie Klienta przeprowadzamy bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym także audyt CQI-12 – Ocena Procesu Nanoszenia Powłok – czas trwania 1 dzień.
Cena obejmuje:
- uczestnictwo w szkoleniu
- materiały szkoleniowe
- certyfikat
Czas trwania:
1 Dzień – 8 godzin lekcyjnych
Zobacz także nasz artykuł CQI-12 Ocena Procesu Nanoszenia Powłok